خانه / سایر حوزه ها / آمایش ورزش بانوان اردبیل در ۱۲ رشته/۹ هزار ورزشکار ساماندهی شدند

آمایش ورزش بانوان اردبیل در ۱۲ رشته/۹ هزار ورزشکار ساماندهی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، مژگان سلطانی ظهر چهارشنبه در حاشیه همایش دخترانه «ماز نده ایم» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توانمندی های ورزشی بانوان استان مطالعه شده است، تصریح کرد: در نهایت به ۱۲ رشته رسیدیم که از جمله تکواندو، کاراته، شمشیر بازی، گلف و دو میدانی است.

وی به سرمایه گذاری در این رشته های ورزشی تاکید کرد و افزود: در شش ماهه نخست سال نزدیک به ۹ هزار ورزشکار زن در استان ساماندهی شده اند.

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان ورزش و جوانان استان به دعوت از ۱۲ ورزشکار زن به تیم های ملی اشاره کرد و متذکر شد: از جمله مدال های شاخص کسب شده در سال جاری مدال طلا و نقره مسابقات جهانی کارگران  پرتاب دیسک توسط خانم کاردان، یک طلا، دو نقره و یک برنز توسط خانم عبدی فرد در مسابقات آسیایی ناشنوایان و یک برنز توسط خانم منصوری در مسابقات آسیایی ناشنوایان است.

به گفته سلطانی وضعیت ورزش بانوان استان رو به رشد بوده و به منظور شکوفایی پتانسیل های ورزشی برنامه های متعددی تدارک دیده شده است.

وی در خصوص برنامه های هفته تربیت بدنی با بیان اینکه ۱۱۰ برنامه در سطح استان اجرا می شود، اضافه کرد: از جمله شاخص ترین آن ها برگزاری مسابقات تکواندو دختران نوجوان در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر ماه سال جاری در سالن رضا زاده خواهد بود.

رئیس گروه هماهنگی امور بانوان ورزش و جوانان استان با تاکید به اینکه در سال جاری در برنامه شهرستان ها صرفا نظارت و نه اعمال نظر صورت گرفته است، افزود: تلاش کردیم با این سیاست سهم شهرستان ها را در برنامه های هفته تربیت بدنی امسال پررنگ تر سازیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*