خانه / کشتی و وزنه برداری / بازیکن سالاری از قبل در تیم ملی وجود داشت/ هشت سال زمان لازم است

بازیکن سالاری از قبل در تیم ملی وجود داشت/ هشت سال زمان لازم است

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی وزنه برداری با عملکردی ضعیف و کسب جایگاه پانزدهم در رقابتهای جهانی به کار خود پایان داد.

جابر بهروزی، رسول تقیان و نواب نصیر شلال اوت کردند و مجید عسکری بیست و هفتم شد که این نتایج کمتر در وزنه برداری ایران سابقه داشته است. ایران در این رقابتها فقط در دسته ۸۵ کیلوگرم توسط کیانوش رستمی یک مدال نقره کسب کرد.

علی مرادی در گفتگو با رادیو ورزش در خصوص عملکرد تیم ملی وزنه برداری گفت: من به شخصه از عملکرد وزنه برداران راضی نیستم.  البته نباید نسبت به اقدامات زیر بنایی غافل شویم. واقعیت این است که داشته‌های وزنه‌برداری ما همین است. ما تعداد زیادی مصدوم و وزنه‌بردارانی را داریم که ناخواسته بازنشسته شده‌اند.

مرادی در خصوص جعل نامه بازنشستگی برخی وزنه‌برداران گفت: نمی‌خواهم به گذشته برگردم. تعداد زیادی از جوانان ما بازنشسته اعلام شده‌اند و به دلیل برخی کم لطفی‌ها مجبور شدیم تیم را ترمیم کنیم و چند بار ترکیب را عوض کنیم. از طرفی حریفان هم دست روی دست نگذاشته‌اند و با مشکلات مدیریتی مثل ما درگیر نبودند. روس‌ها و بلاروس نمونه همین کشورها هستند. همچنین در مسابقات قهرمانی جهان، برخی ورزشکاران با وجود توصیه و دستورات کادر فنی، خودشان دست به انتخاب وزنه می‌زدند که اصلاً حرفه‌ای نیست و تجربه تلخ آن را دیدیم.

مرادی در پاسخ به این موضوع که زمام کار تیم ملی از دست حسین توکلی رها شده بود گفت: دقیقاً درست اشاره کردید. ما تذکرات لازم را به کادر فنی دادیم. همچنین همان جا از مشاور تیم ملی خداحافظی کردیم و گفتیم که دیگر نمی‌توانیم با او همکاری کنیم. ببینید بازیکن‌سالاری از گذشته در تیم ملی بود اما ما گفته‌ایم با این شرایط نمی‌توانیم کار کنیم.  قصد داریم از مشاور دیگری در کنار تیم ملی استفاده کنیم، چون به نظر من توکلی نیاز به تقویت دارد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در ارتباط با سهراب مرادی گفت: قرار است مرادی در مسابقات جام فجر و انتخابی المپیک که از ۹ تا ۱۳ خرداد (سال ۹۵) برگزار می شود شرکت کند و پس از آن در مسابقات پان آمریکن که در کلمبیا برگزار می شود حضور داشته باشد. محمدرضا براری نیز که مدتی دور از رویدادهای بین‌المللی است، در مسابقات گزینشی آسیا شرکت خواهد کرد. روز جمعه قرار است سهمیه کشورها توسط فدرسیون جهانی به ما ابلاغ می‌شود. شرایط ما خوب است ولی ایده‌آل نیست.

وی گفت: ببینید یونان که زمانی قهرمان جهان و المپیک بود الان یک نفر وزنه بردار هم ندارد. خود چین در این رقابتها چهار وزنه بردار اوتی داشت و چهارم شد.

مرادی در پایان گفت: ما سرمایه‌گذاری روی جوانان و نوجوانان برای المپیک ۲۰۲۰ را در برنامه خود داریم که زیر نظر سجاد انوشیروانی و حسین برخواه در حال آماده سازی هستند. مردم صبور باشند، چون وزنه برداری زود بازده نیست. ما برای موفقیت نیاز به ۴ تا ۸ سال زمان داریم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*