خانه / رزمی / توجه به سبک رزمی هالا از سوی وزارت ورزش و جوانان مغفول مانده است

توجه به سبک رزمی هالا از سوی وزارت ورزش و جوانان مغفول مانده است

حسن بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه مدرسه آموزش سبک رزمی هالا در شهرستان اهر همزمان با تبریز افتتاح شد تاکنون برای بیش از ۱۲ هزار نفر هنرآموز آموزش داده‌شده و بدلیل جذابیت‌های فراوان این هنر ورزشی تاکنون در بیش از ۲۰ کشور مختلف جهان سبک رزمی هالا پایه‌گذاری شده اما متاسفانه در ایران که پایتخت ابداع این رشته است، به این امر کم‌توجهی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شش ‌ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۲۳۰ نفر هالاکار در اهر سازمان‌یافته‌اند، افزود: مهد هالای جهان تنها به شهرستان اهر اختصاص‌یافته چرا ‌که استاد ملک جهانی بنیان‌گذار سبک هالا متولد این شهرستان است و نام این سبک با وی شناخته می شود.

بابایی ادامه داد: تمامی امکانات و تجهیزات ورزشی باشگاه‌های سبک رزمی هالا در سطح کشور توسط بخش خصوصی تجهیز می‌شود ولی متأسفانه تاکنون بعد از گذشت چندین سال از تأسیس هنر هالا وزارت ورزش و جوانان از این ورزش بومی حمایت خاصی نکرده است.

مسئول سبک رزمی هالا در شهرستان اهر بابیان اینکه تأسیس فدراسیون سبک رزمی هالا در ایران تنها خواسته هالا کاران کشور است، تصریح کرد: تأسیس این فدراسیون و اختصاص بودجه و لزوم حمایت و گسترش سبک هالا گامی مؤثر برای حفظ ورزش بومی ایران و فرهنگ ورزشی اصیل خواهد بود.

وی اضافه کرد: استاد ابراهیم نجم با راه‌اندازی باشگاه رسمی در دورترین نقطه آذربایجان شرقی موجب شد تا هیچ‌یک از شهرهای استان از نبود هنر رزمی هالا بی‌بهره نماند و اکنون به نقطه ای رسیده ایم که این سبک رزمی در بیش از ۲۵ کشور مختلف جهان پایه‌گذاری شده و پایه‌گذاری آن برای اولین بار در کانادا نیز در حال انجام است.

بابایی در بخش ÷ایانی سخنان خود بر لزوم حمایت بیش‌ازپیش دولت از سبک هالا تأکید کرد و خاطر نشان شد: اگر این سبک رزمی بانام ایران و به‌عنوان میراث گران‌بها ثبت شود قطعاً ارزش این هنر ورزشی کمتر از تاریخ کهن نخواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*