خانه / اخبار تازه / سرمربی جودوی جوانان: به جای اعزام افراد اضافی به تیم پاداش می‌دادند/ با این شرایط نمی‌مانم

سرمربی جودوی جوانان: به جای اعزام افراد اضافی به تیم پاداش می‌دادند/ با این شرایط نمی‌مانم

به گزارش پایگاه خبری جهان پهلوانان، محمد منصوری در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره  سومی تیم‌ ‌ملی جودوی جوانان ایران در رقابت‌های آسیایی هندوستان، اظهار کرد:  سطح مسابقات به لحاظ کیفی بسیار خوب بود و فقط تیم ژاپن به عنوان قدرت اول آسیا در این مسابقات حضور نداشت و آنها فقط در رده نوجوانان شرکت کرده بودند. البته اگر ژاپنی‌ها به این مسابقات می‌آمدند به نفع ما بود، چرا که آنها در دوره قبل با شش مدال طلا بر سکوی نخست ایستادند و ما با یک طلا نایب قهرمان شدیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی جودو جوانان، افزود: ما می‌توانستیم حتی یک طلا نیز بیشتر کسب کنیم، اما علیرضا خجسته که به دلیل مشکلات روحی در شرایط روحی خوبی قرار نداشت را توانستیم با کار زیاد به شرایط نسبتاً خوبی برسانیم،  ولی او در روز مسابقه به علت وزن کم کردن‌های زیاد شدیداً مریض شد و متاسفانه یکی از شانس‌های اصلی ما برای کسب مدال طلا از بین رفت. او در دیدار فینال شکست خورد. البته او با همان شرایط بد جسمانی توانست جودوکاران عربستان و کره‌جنوبی را ضربه فنی کند، اما مقابل حریف ازبکستان با اختلاف ناچیز بازنده شد و شکست او در فینال چیزی از ارزش‌هایش کم نمی‌کند.

وی با تحسین عملکرد رشنونژاد و صفویه که دو طلای ایران را به ارمغان آورده‌اند، گفت‌: از تمامی هشت جودوکارم در این رقابت‌ها راضی هستم و معقتدم این نفرات بهترین‌های ایران هستند. مطمئن باشید نسل طلایی جودوی ایران در راه است. فقط به این شرط که به این بچه‌ها به اندازه کافی توجه شود و آنها به حال خود رها نشوند. امکانات ما در قبال دیگر تیم‌های دنیا و آسیا  واقعا ناچیز است. حتی تیم قزاقستان که بعد از ما در رده چهارم آسیا قرار گرفت، پیش از حضور در مسابقات به اردوها و مسابقات متعدد خارجی اعزام شده بود، اما من با وجود این که از زمانی که هدایت تیم‌ ‌ملی جوانان را برعهده گرفتم بارها درخواست کردم تیم به اردو و مسابقات خارجی اعزام شود، اما هیچ‌وقت این خواسته برآورده نشد. با توجه به این شرایط فکر می‌کنم قرار گرفتن بر سکوی سوم آسیا  نتیجه‌ خوبی بود.

منصوری با بیان این که  تیم‌ ‌ملی جوانان در هشت وزن توانست صاحب پنج مدال شود، گفت‌: اگر  سه نفر دیگر تیم نیز به تورنمنت یا اردوی مشترک خارجی می‌رفتند قطعا با تجربه‌تر بودند و آنها نیز شایستگی رسیدن به مدال را داشتند،  ولی همان طور که گفتم عدم توجه کافی به این تیم و معطوف‌شدن همه نگاه‌ها به  المپیک باعث شد به آنچه که بیشتر حقش را داشتیم نرسیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی جودوی جوانان درباره آینده همکاری خود در این تیم، گفت‌: شاید دیگر نخواهم به کارم ادامه دهم، چرا که با این اوضاع کار نکردن بهتر است. من خودم اسپانسری برای تیم گرفته‌ام، گرمکن بچه‌ها را تهیه کرده‌ام و همه کارها بر عهده خودم بود و باید در کنار آن به امور فنی هم می‌رسیدم و این در حالی بود که مسئولان فدراسیون هیچ توجهی به تیم‌ ‌ملی جوانان جودو نداشتند. قرارداد من تا پایان مسابقات آسیایی بود و متاسفانه کماکان این نگاه مقطعی در جودو باعث ضربه به آن شده است.

وی افزود: به مسئولان فدراسیون پیشنهاد داده‌ام تیم‌ ‌ملی جوانان را به مسابقات آسیایی بزرگسالان که قرار است چند ماه دیگر برگزار شود، اعزام کنیم. مطمئن باشید با این کار نه تنها چیزی را از دست نمی‌دهیم ،‌ بلکه می‌توانیم بر روی این نفرات جوان برای کسب نتایج خوب در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و  المپیک ۲۰۲۰ حساب باز کنیم.

منصوری با ابراز گلایه از این موضوع که پاداش درخور شان مدال آوران جودوی جوانان ایران داده نشده است، گفت‌: در همین سفر هندوستان چند نفری بودند که اصلا آمدن‌شان هیچ فایده‌ای برای تیم نداشت  و مسئولان فدراسیون می‌توانستند به جای هزینه کردن اعزام این افراد به هندوستان پول آن را به عنوان پاداش در اختیار جوانان مدال آور قرار دهند، اما متاسفانه این کار انجام نشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*