خانه / کشتی و وزنه برداری / قهرمانی روسیه در رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری/ ایران پانزدهم شد

قهرمانی روسیه در رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری/ ایران پانزدهم شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در پایان هشتاد و دومین دوره این رقابتها که در شهر هیوستون آمریکا به انجام رسید، روس ها با کسب ۷ مدال طلا، ۴ نقره و ۲ برنز، ضمن صدرنشینی در رده بندی مدالی مسابقات، در رده بندی امتیازی نیز با اختلاف ۱۳۷ امتیازی نسبت به تیم بلاروس، روی سکوی قهرمانی جهان ایستادند.

پایان بخش درخشش وزنه برداران روسیه در هیوستون، قدرتنمایی نماینده فوق سنگین این کشور، الکسی لوچف بود که با مهار وزنه با ارزش ۲۶۴ کیلوگرم در حرکت دوضرب و رسیدن به حدنصاب مجموع ۴۷۵ کیلوگرم، بعد از ۱۱ سال رکورد دوضرب دنیا و بعد از ۱۵ سال رکورد مجموع دسته فوق سنگین را از سیطره حسین رضازاده خارج کرد و به نام خود به ثبت رساند.

در رده بندی تیمی مسابقات جهانی آمریکا، بعد از روسیه، بلاروس با ۴۱۸ امتیاز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و قزاقستان با ۴۰۳ امتیاز سوم شد. 

گفتنی است در این رده بندی تیم ملی چین با ۳۷۳ امتیاز بعد از سالها از دستیابی به یکی از سکوهای برتر رقابتهای جهانی بازماند و چهارم شد. همچنین تیم ملی وزنه برداری ایران که با ترکیبی ناقص و با یک وزنه بردار کمتر راهی رقابتهای جهانی هیوستون شده بود، با کسب ۲۱۶ امتیاز در مکان پانزدهم قرار گرفت.

در رده بندی مدالی هم که در مسابقات جهانی وزنه برداری از اهمیت کمتری برخوردار است، روسیه با ۷ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز صدرنشین شد، چین با ۷ طلا، ۳ نقره و یک برنز در مکان دوم ایستاد و قزاقستان با ۳ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز در رده سوم قرار گرفت. در این رده بندی تیم ملی ایران با کسب ۲ مدال نقره و یک مدال برنز کیانوش رستمی، رتبه دهم را از آن خود کرد.

در بخش زنان نیز چین با ۵۵۶ امتیاز، عنوان قهزمانی مسابقات جهانی هیوستون را از آن خود کرد و تیم های روسیه و قزاقستان به ترتیب در رده های دوم و سوم ایستادند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*