خانه / فوتبال / فوتبال ایران / معتقدیم خاکپور باید در تیم امید حفظ شود/ دلیل استعفا را نمی‌دانم

معتقدیم خاکپور باید در تیم امید حفظ شود/ دلیل استعفا را نمی‌دانم

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب کاشانی پس از جلسه با کیومرث هاشمی در رابطه با این جلسه، گفت: ما جلسات مستمری را در یک سال اخیر برگزار کردیم و گزارشات تیم امید را به رئیس کمیته ملی المپیک ارائه می‌دادیم. امروز هم در همین راستا و برای گزارش بازی‌های غرب آسیا و قهرمانی در این تورنمنت و همچنین اردوهای پیش‌رو با رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه در رابطه با استعفای خاکپور نیز صحبت شد، اما تنها مختص به این موضوع نبوده و در راستای جلسات قبلی برگزار شد، در خصوص اینکه آیا در جلسه امروز تصمیمی در مورد موافقت با استعفای خاکپور گرفته شد، افزود: در مورد انتخاب سرمربی تیم امید، فدراسیون با مشارکت کمیته فنی المپیک تصمیم می‌گیرد، اما همیشه ما از مشورت اعضای کمیته المپیک نیز بهره می‌بریم.

مدیر تیم فوتبال امید ایران همچنین اظهار کرد: در جلسه امروز گزارشی از اردوهای امارات و ترکیه را در اختیار کیومرث هاشمی قرار دادیم و در مورد بحث استعفای خاکپور نیز از او مشورت گرفتیم. هاشمی معتقد است این کادرفنی موجود در تیم امید باید حفظ شود. در همین راستا جلسه‌ای با فدراسیون و کمیته فنی را در برنامه داریم که آن را نیز به مسئولان فدراسیون اعلام خواهم کرد. امیدوارم موضوعی که باعث ناراحتی و استعفای خاکپور بوده حل شود و با او کار را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: ما برای هر لحظه تیم امید برنامه داشتیم و داریم و هر شخص دیگری هم بیاید، کار را بر اساس همان برنامه پیش می‌بریم. ما باید بدون عجله در این مورد تصمیم‌گیری کنیم، زیرا ممکن است سرعت در این کار، دقت لازمه را از بین ببرد.

کاشانی در مورد اینکه خاکپور برای تیم امید زحمات زیادی کشیده و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا با او ادامه همکاری دهیم، در مورد شایعاتی در مورد دلایل استعفای خاکپور تاکید کرد: وقتی بحث‌های این‌چنینی مطرح می‌شود، گمانه‌زنی‌های زیادی صورت می‌گیرد. در مورد استعفای خاکپور نیز بحث‌های مختلفی مطرح شده است، اما این مسئله تصمیم من نبوده که بخواهم صراحتا دلیلش را بگویم.

وی در خصوص اینکه آیا در صحبت‌هایی که با خاکپور داشته علت استعفا را می‌داند یا خیر، خاطرنشان کرد: من در روزهای اخیر هیچ صحبتی با خاکپور نداشتم و تنها دو پیامک بین ما رد و بدل شده که روال کاری ما است. من قصد داشتم او بدون رودربایستی تصمیمش را بگیرد، زیرا ما ۳۰ سال است که با هم دوست هستیم و تنها یک سال است که همکاری داریم.

مدیر تیم فوتبال امید ایران ادامه داد: خاکپور مشکل مدرک مربیگری ندارد و این مساله طی جلساتی که در قرعه‌کشی مسابقات داشتیم، اعلام شد. خاکپور پیش از آغاز مسابقات غرب آسیا مسائلی را مطرح کرد که از آنها ناراحت بود. او از برخی بندهای قراردادش و نگاهی که به مربیان ایرانی می‌شود ناراحت بود، زیرا معتقد بود که این نگاه‌ها حقیرانه است.

وی در ادامه تصریح کرد: بندی در قرارداد خاکپور وجود دارد مبنی بر اینکه اگر او یک سال بعد از اتمام قراردادش با تیم امید حتی در شرایطی که تیم را به المپیک برده باشد، انتقادی از فدراسیون کند باید پولش را بازگردانند، مایلی‌کهن و خاکپور نیز به همین علت قراردادشان را امضا نکردند.

کاشانی در ادامه یادآور شد: بحث دیگر این بود که هنگام امضای قرارداد خاکپور و مایلی‌کهن آنها را دعوت نکرده و تنها قرارداد را برایشان ارسال کردند، همچنین گفتند که آن را امضا کنید و پس بفرستید. این دو حداقل انتظار داشتند که نظرشان در هنگام عقد قرارداد پرسیده شود.  خاکپور تا الان یک ریال هم حقوق و پاداش و پول توجیبی نگرفته است. همچنین قرارداد و پاداش او بابت صعود به مرحله بعدی ۱۰۰ میلیون تومان بود که آن را نیز دریافت نکرده است.

وی با بیان اینکه اختلاف‌های مالی هم وجود داشت، اظهارکرد: برای مثال چطور مربی مانند وینگادا به محض آمدن به ایران قرارداد ۳۶۰ هزار دلاری می‌بندد و خانه و راننده هم در اختیارش قرار می‌گیرد. خاکپور معتقد است باید شان مربی ایرانی حفظ شود و در نامه‌ای که به مایلی‌کهن داد تا به من بدهد این گلایه مطرح شده بود که من هم همگام با فدراسیون شدم و به مربی ایرانی نظر مثبت ندارم.

مدیر تیم فوتبال امید ایران در پاسخ به این پرسش که آیا واقعا او چنین اعتقادی دارد؟، تاکید کرد: من مدیر این تیم هستم و اگر بخواهیم مقابل این موضوع بایستم و نظر فدراسیون را عوض کنم، این مساله زمان می‌برد. ما تا چشم بر هم بزنیم ۲۲ دی‌ماه فرا رسیده و باید در رقابتهای مقدماتی المپیک به میدان برویم.

وی در ادامه افزود: من دلیل این اتفاقی که افتاده را نمی‌دانم و این مساله به خاطر تنها تلاش من نبود، زیرا در این میان فدراسیون، کمیته المپیک، ناجا و ارتش با یکدیگر متحد شده بودیم و برای موفقیت تیم امید تلاش می‌کنیم.

کاشانی همچنین تصریح کرد: در مسابقات غرب آسیا با وجود کارشکنی‌هایی که صورت گرفت، بین ۹ تیم عربی قهرمان شدیم، البته برخی‌ها معتقد بودند تیم‌های حاضر در این مسابقات کیفیت خوبی نداشتند، اما از بین این ۱۰ تیم ۶ تیم جزو تیم‌هایی هستند که در رقابتهای نهایی مقدماتی انتخابی المپیک حضور دارند. ما در شرایطی در این بازی‌ها قهرمان شدیم که حدود ۵۰ درصد از تیم اصلی خود را در اختیار نداشتیم. همچنین در رطوبت بالای ۷۰ درصد در این بازی‌ها به میدان رفتیم که برخی بازیکنان در طول یک مسابقه حدود ۲.۵ کیلو وزن‌شان کاهش یافت.

وی با بیان اینکه شاید از دست دادن ۲.۵ کیلو وزن برای او که اضافه وزن دارد، در دو ساعت چیز عجیبی نباشد، ولی این مساله برای بازیکنان کار سختی است که شرایط بدنی آنها کاملا استاندارد است، تاکید کرد: در مجموع باید جلساتی را با کفاشیان و کمیته فنی برگزار کنیم و امیدوارم که خاکپور حفظ شود، مطمئنا این تغییرات به سود تیم امید نیست.

مدیر تیم فوتبال امید ایران در پاسخ به این پرسش که چقدر به ادامه همکاری با خاکپور امیدوار هستید؟، تصریح کرد: امیدوارم هر چه صلاح است اتفاق بیفتد. خاکپور چه در زمانی که بازیکن و کاپیتان تیم ملی بود و چه حال که مربی شده، هیچ حاشیه‌ای نداشته و فقط به متن می‌پردازد.

وی اضافه کرد: ما برای سه ماه آینده نیز برنامه‌ریزی داشته‌ایم که در طول آن در آبان‌ماه اردویی در امارات خواهیم داشت و با عراق و استرالیا نیز بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد. ما همچنین در آذرماه برای برپایی اردو به ترکیه می‌رویم و احتمالا با تیم‌های ترکیه وآذربایجان بازی دوستانه برگزار کنیم.

کاشانی در پایان گفت: در اواخر آذرماه نیز کشور سوئد ما را دعوت کرده، اما به این دلیل که آن زمان نمی‌توانیم بازیکنانمان را در اختیار داشته باشیم، فکر نمی‌کنم به این اردو برویم، اما در اواخر آذرماه به کیش خواهیم رفت و برای آشنایی با تیم‌های آسیای‌شرقی نیز با تیم کره‌شمالی مسابقه دوستانه خواهیم داشت. ما سعی می‌کنیم در ۱۰ روز پیش از آغاز مسابقات انتخابی المپیک نیز یک اردو داشته باشیم تا با آمادگی کامل راهی این بازیها شویم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*