خانه / کشتی و وزنه برداری / نامه خادم به وزیر ارشاد به خاطر لغو برنامه ارکستر سمفونیک تهران

نامه خادم به وزیر ارشاد به خاطر لغو برنامه ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده دومین دوره مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در حالی عصر روز جمعه با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال بسته شد که تیم بیمه رازی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. اما لغو برگزاری مراسم اختتامیه و عدم مجوز اجرای ارکستر سمفونیک تهران باعث ایجاد حواشی مختلفی شد.

در این راستا رسول خادم کتبا به وزیر فرهنگ و ارشاد نامه نوشت و خواستار بررسی این موضوع شد که متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای علی جنتی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

باسلام؛  احترماً ضمن آرزوی توفیق با عزت برای جنابعالی و همکاران محترمتان،به استحضار میرساند،فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، بعنوان متولی مدیریت ورزش ملی کشور، در دو سال گذشته، تلاش نموده است متناسب با جایگاه فرهنگی و تاریخی کشتی ایران ، در تعامل با سایر حوزه های فرهنگی و هنری تحت نظارت دولت محترم،در برگزاری مراسم و رقابتهای ملی و بین المللی داخل کشور، نمایشی از اعتقادات مذهبی و باورهای فرهنگی مردم عزیز ایران را به میلیونها نفر از علاقه مندان داخلی و خارجی این ورزش پهلوانی عرضه نماید.

بر همین اساس مقرر شد، در زمان برگزاری مراسم اختتامیه «لیگ جهانی کشتی آزاد» که به ابتکار «فدراسیون کشتی ایران»، دومین دوره برگزاری آن در جهان، در روزهای پنجم و ششم اذرماه سال جاری ، در استادیوم دوازده هزارنفری آزادی برگزار شد، «ارکستر سمفونیک جمهوری اسلامی ایران»، «سرود جمهوری اسلامی ایران» را در حضور هزاران نفر از علاقه مندان حاضر در سالن، پیش از اغاز مسابقات، بنوازد. بدین منظور، هماهنگی‌های قانونی لازم ، طی نامه ای مشخص، جهت اجرای برنامه یاد شده، با حوزه حراست «وزارت ورزش و جوانان» نیز صورت گرفته و مجوزهای لازم نیز اخذ گردید. اما متاسفانه از ورود ارکستر یاد شده ، ممانعت شد. این موضوع با توجه به چیدمان صندلی و ابزار اجرای برنامه ارکستر مذکور در سالن، به شدت مورد کنجکاوی و اعتراض مردم علاقه مند حاضر در مسابقات، همچنین میهمانان خارجی مدعو ،از یازده کشور جهان قرار گرفت و فضای نامناسبی را در سالن مسابقات ایجاد کرد.

با عنایت به اینکه حضور «ارکستر سمفونیک جمهوری اسلامی ایران»، به عنوان بالاترین مرجع رسمی اجرای «سرود جمهوری اسلامی ایران»، پیش از آغاز مسابقات، صرفاً بعنوان اجرا کننده برنامه و نه تماشاگر، هیچ مغایرتی با ضوابط جاری کشور نداشته است ، اقدام یادشده ، در شرایط فعلی جامعه ، و در میان افکار عمومی و علاقه مندان به عرصه فرهنگ در کشور، حال و هوای مناسبی در پی نداشته و ندارد.توجه ویژه و گسترده رسانه ها مکتوب و شبکه های مجازی به ممانعت یادشده، موید حال و هوای نامناسب مذکور میباشد. از اینرو سپاسگزارخواهد بود در این باره و موارد مشابه دستور پیگیری و هماهنگی های لازم را صادر فرمایید.

مضافاً به استحضار میرساند فدراسیون کشتی در نظر دارد ، در مراسم بین المللی افتتاحیه «جام جهان پهلوان تختی»، که با حضور چندین کشور خارجی از نقاط مختلف جهان در دیماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، از «ارکسترسمفونیک» برای اجرای «سرود جمهوری اسلامی ایران » و قطعه ای در خصوص «پهلوانی» و «جهان پهلوان تحتی» دعوت بعمل آورد. لطفاً دستور فرمایید در این خصوص نیز اقدامات و هماهنگی های لازم مبذول شود، تا انشالله دیگر شاهد ممانعت از اجرای «سرود جمهوری اسلامی ایران» توسط «ارکستر سمفونیک جمهوری اسلامی ایران»، در مسابقات بین المللی که میزبان آن « فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران» است، نباشیم.

رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*