خانه / سایر حوزه ها / نماینده قم در لیگ بر‌تر شطرنج با مشکلات مالی مواجه است

نماینده قم در لیگ بر‌تر شطرنج با مشکلات مالی مواجه است

حسین رحمتی نشاط در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تیم شطرنج تربیت قم تاکنون در ۸ دور از مسابقات لیگ بر‌تر شطرنج حضور داشته است و حضور این تیم در لیگ بر‌تر با وجود مشکلات مالی، حضور قابل قبولی بوده است.

وی افزود: برای حضور در لیگ بر‌تر حامی مالی نداریم و با مشکلات مالی زیادی مواجه هستیم و هزینه‌های تیم تربیت قم را از طریق بودجه محدود هیئت شطرنج و کمک‌های ناچیز به این هیئت تامین می‌کنیم.

رئیس هیئت شطرنج استان قم گفت: گاهی در سفر‌ها مجبور هستیم برای کاهش هزینه‌های تیم، بازیکنان ذخیره را به همراه نبریم در شرایطی که اگر بازیکنان اصلی ما دچار بیماری یا هر مشکلی برای حضور در مسابقه شوند بازیکنی برای جایگزین شدن آن‌ها وجود ندارد.

رحمتی نشاط بیان داشت: برخی از مردم به شطرنج به چشم یک رشته ساده نگاه می‌کنند در حالی که هر شطرنج باز ما برای یک مسابقه باید ۳ یا ۴ ساعت ذهن خود را درگیر کند و با توجه به متوالی بودن مسابقات لیگ، انرژی بسیار زیادی از شطرنج باز ما در یک دوره مسابقه ۳ روزه گرفته می‌شود.

وی عنوان کرد: هیچ یک از شطرنج بازان ما در لیگ بر‌تر قرارداد مالی ندارند و تیم ما از معدود تیم‌هایی است که به صورت آماتور و بدون قرارداد وارد لیگ شده است و از ۶ بازیکن ما، ۲ نفر بومی و ۴ نفر غیر بومی هستند.

رئیس هیئت شطرنج استان قم تصریح کرد: در صورتی که بتوانیم سالن آبرومندی در قم داشته باشیم علاوه بر اینکه میزبان لیگ بر‌تر می‌شویم و هزینه‌های ما کاهش پیدا می‌کند، می‌توانیم روی برگزاری مسابقات داخلی و برنامه‌های آموزشی تمرکز کنیم.

رحمتی نشاط خاطرنشان کرد: شطرنج در تمامی استان‌ها به خودکفایی رسیده و هیئت‌های شطرنج استان‌ها بابت آموزش و مسابقات درآمد دارند اما در قم شرایط مناسب برای این منظور فراهم نیست و علت آن نبود یک سالن شطرنج استاندارد است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*