خانه / سایر حوزه ها / ورزشکاران گلستانی صاحب مدال جهانی و آسیایی تجلیل شدند

ورزشکاران گلستانی صاحب مدال جهانی و آسیایی تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تجلیل از ۱۰ ورزشکار گلستانی که در سه ماه دوم امسال موفق به کسب مدال جهانی و آسیایی شدند، ظهر پنج شنبه با حضور این ورزشکاران و روسای هیئت های ورزشی مربوطه در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

باید به ورزش به میزان بزرگی خدماتش توجه شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان در این مراسم اظهار کرد: ورزشکاران برای کسب مدال تلاش زیادی می کنند و پرچم کشورمان را به اهتزاز در می آورند که موجب غرور ملی ایرانیان می شود.

بهمن طیبی افزود: باید به ورزش به میزان بزرگی خدماتش توجه شود و همه به باور درونی برسند که هیچ ابزاری به اندازه ورزش تاثیرگذار نییست.

وی تصریح کرد: ورزش مهم ترین ابزار برای پیشگیری آسیب های اجتماعی است و هزینه در ورزش، کاهش هزینه های درمانی را به دنبال خواهد داشت.

تجلیل از ورزشکاران مدال آور، اولویت اداره کل ورزش و جوانان است

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به تجلیل از ورزشکاران مدال آور جهانی و آسیایی در هر فصل گفت: برخی ورزشکاران استان در طول سال چندین مدال کسب می کنند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این تجلیل در پایان هر فصل انجام شود.

طیبی ادامه داد: از روسای هیئت های مربوطه نیز خواسته ایم در این مراسم حضور داشته باشند تا به آنها نیز خسته نباشید بگوییم.

وی یادآور شد: اداره کل ورزش و جوانان با مشکلات اعتباری رو به رو است، اما تجلیل از ورزشکاران گلستانی که در عرصه های فراملی برای کشورمان افتخارآفرینی می کنند در اولویت قرار دارد.

سه مدال آور جهانی و هفت مدال آور آسیایی

از میان ۱۰ ورزشکار گلستانی که تابستان امسال مدال فراملی کسب کردند، سه نفر در رقابت های جهانی و هفت نفر در رقابت های آسیایی بودند.

پرهام مقصودلو در رقابت های شطرنج زیر ۱۶ سال قهرمانی جهان که در مغولستان برگزار شد، مدال طلا کسب کرد.

رسول آقچه لی و اسماعیل مسافر به همراه تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت های قهرمانی جهان که در آرژانتین برگزار شد، موفق به کسب مقام سوم این مسابقات شدند.

در مسابقات کشتی آلیش قهرمانی آسیا که در تهران برگزار شد، حمید بهرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد، رامین گری در وزن ۹۰ کیلوگرم و عبدالله ایری در وزن ۱۰۰ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شدند و داوود عوض زاده در وزن ۹۰ کیلوگرم و عظیم خواجه زاده در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مدال برنز را به گردن آویختند.

در رقابت های کاراته قهرمانی آسیا که در ژاپن برگزار شد، ایمان سنچولی به همراه تیم ملی کشورمان در بخش کومیته تیمی موفق به کسب مدال نقره شد و مهران قربانعلی پور مدال برنز کاتای انفرادی را به گردن آویخت.

گفتنی است؛ در این مراسم از محمدجواد نظری مهر و محمدحسین ملاح رئیس و نایب رئیس هیئت کشتی استان، خلیل پشتیبان و عبدالقادر نورتراج مربیان گلستانی تیم ملی کشتی آلیش، سیدمحمدعلی سادات منصوری رئیس هیئت شطرنج استان، علیرضا نورانی رئیس هیئت والیبال استان و اسماعیل جبله رئیس هیئت کاراته استان نیز تجلیل شد.

پرهام مقصودلو شطرنج باز گلستانی، تنها ورزشکار غایب این مراسم بود که پدرش به عنوان نماینده در این مراسم حضور یافت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*