خانه / اخبار تازه / وزارت ورزش: میراسماعیلی حق حضور در انتخابات را ندارد

وزارت ورزش: میراسماعیلی حق حضور در انتخابات را ندارد

وزارت ورزش و جوانان با توجه به خطر تعلیق فدراسیون جودوی ایران از ورود آرش میراسماعیلی به انتحابات این فدراسیون جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری جهان پهلوانان، انتخابات فدراسیون جودو در حالی فردا برگزار می‌شود که آرش میراسماعیلی نایب رئیس این فدراسیون یکی از نامزدهای ریاست است. او در کنار مرتضی آزاد، مهرداد حسن‌زاده دوگوری، رشید خدابخش، مهدی درخشنده‌بخت، سید مجید زارعیان، حسین قمی، رضا میرفلاح نصیری، محمد بلوطی، ابوالفضل حیدریان بابلی، محمد درخشان مبارکه، امیرحسین سیاحی، روشنک دولتشاهی نفراتی هستند که قرار است برای ریاست این فدراسیون با هم رقابت کنند.

با این حال اما میراسماعیلی به دستور وزارت ورزش نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند. وی آبان ماه سال ۹۴ به دلیل اتفاقات رخ داده در مسابقات کوراش قهرمانی جهان در خرم‌آباد از سوی اتحادیه جهانی کوراش به مدت ۵ سال محروم شدهنوز یک سال از محرومیت او سپری نشده که اتحادیه جهانی کوراش سه هفته پیش در نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان ایران اعلام  کرد که در صورت شرکت میراسماعیلی در انتخابات فدراسیون جودو، این فدراسیون با خطر تعلیق مواجه خواهد شد.

این موضوع باعث شد وزارت ورزش برای جلوگیری از محرومیت ایران در صورت انتخاب احتمالی میراسماعیلی دست به کار شود و دستور عدم حضور میراسماعیلی در انتخابات را صادر کند. قرار است این موضوع امروز به میراسماعیلی رسماً اطلاع داده شود تا از هرگونه مشکل احتمالی برای ایران جلوگیری شود چرا که در این بحث منافع ملی در میان است و طبق آیین‌نامه و نامه ارسالی از اتحادیه جهانی کوراش در صورتی که فرد محروم، به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود؛ آن فدراسیون با محرومیت و البته تعلیق مواجه خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*