خانه / اخبار تازه / سجادی: اشتباهات داوری مهندسی‌ شده نیست/ جای سؤال دارد که برای پرسپولیس چند بار اشتباه داوری رخ داده است

سجادی: اشتباهات داوری مهندسی‌ شده نیست/ جای سؤال دارد که برای پرسپولیس چند بار اشتباه داوری رخ داده است

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اشتباهات داوری مهندسی‌ شده نیست اما اینکه ۳ بار برای پرسپولیس این اتفاق افتاده جای سؤال دارد.

به گزارش ورزشی نیوز ، نصرالله سجادی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد در خصوص جلسه روز گذشته درباره داوری‌های فوتبال که در این چند وقت حاشیه‌ساز شده، گفت: در بازی‌های لیگ برای تیم‌های مختلف مشکلات داوری پیش آمده که شامل تیم‌های پرطرفداری مثل استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و برخی تیم‌های دیگر شده است. به هر حال اشتباهاتی که پیش آمده بیش از حد تکرار شده و وزیر ورزش و جوانان دستور پیگیری این مسئله را داده است، به همین دلیل دیروز با برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال مثل دبیرکل، مسئول دپارتمان داوری، مسئولان کمیته داوران و چند کارشناس برگزار کردند که ببینیم مشکل چیست. در این باره به برخی نتایج هم رسیدیم و قرار شد هفته آینده از پیشکسوتان داوری هم دعوت کنیم تا نظرات آنها را هم جویا شویم.

وی ادامه داد: اعلام کردیم که برای ۴ دوره لیگ معدل نظارت بر داوری‌ها را ببینیم که البته این معدل قابل قبول بود و تقریبا بیشتر نمرات ناظرها با داوری‌هایی که انجام شده همخوانی داشت. همین ۱۱ هفته که از لیگ گذشت رابه ما به گزارش کردند که در برخی مسابقات داور اشتباه هم داشته است. به هر حال در ۸ بازی یک داور اشتباه دارد اما چیزی که مشخص شده این است که ثابت نشده این اشتباهات مهندسی شده و به عمد بوده است. در جام جهانی دیدیم که مارادونا با دست گل زد و خیلی هم اتفاق خاصی نیفتاد.

معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که مشکلات داوری را به سطح جامعه می‌کشانیم که در کشورهای دیگر این طور نیست. حتی اگر داور محروم هم می‌شود طبق قوانین فیفا نباید آن را اعلام کرد چرا که اعتماد به نفس داور پایین می‌آید. البته می‌بینیم که برخی تیم‌ها می‌گویند داور با ما مشکل دارد اما همه باید کمک کنیم تا این مسئله حل شود هر چند که بیش از حد داوران را به حاشیه می‌بریم.داور باید اعتماد به نفس و آمادگی بدنی خوبی داشته باشد چرا که می‌خواهد برای ۲۲ نفر در درون زمین و بعضا میلیون‌ها هوادار تصمیم بگیرد و قطعا فشار سنگینی روی داور است هر چند که اشتباه برای داور است!

سجادی گفت: شاید داور صحنه‌ای را نبیند و یا خطای دید داشته باشد اما ما بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توانیم این اشتباهات داوری را کاهش دهیم. به همین دلیل دوشنبه هفته آینده از مدیران لیگ برتری دعوت کرده‌ایم تا نظرات آنها را هم بشنویم. باید بگویم فدراسیون فوتبال هم پیش‌بینی‌های لازم را کرده و می‌بینیم که در دوران تعطیلات لیگ، کلاس‌های بازآموزی برای داوران برگزار کرده است و حتی مدرسان آن از فیفا می‌آیند و این نشان می‌دهد داوران دائم در حال آموزش هستند اما چیزی که تا به حال مشخص شده این است که اشتباهات به عمد و مهندسی شده نیست و ما به آن نرسیده‌ایم.

وی در پایان افزود: با این همه ما بررسی‌های خودمان را انجام می‌دهیم چون این مسئله ۳ بار برای پرسپولیس اتفاق افتاده که جای سؤال است که باید دقیق‌تر ببینیم که چرا این اتفاق افتاده است هر چند که این مسئله وظیفه فدراسیون فوتبال است اما همه باید تلاش کنیم تا اعتماد به نفس داوران پایین نیاید. نمی‌شود که برای همه بازی‌ها داور از خارج آورد چرا که ما ۵-۶ داور خوب داریم که می‌تواند در سطح قاره آسیا سوت بزند و باید اشتباهات را پایین بیاوریم.

ورزشی نیوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*